苏州学美甲需要多少钱 苏州美甲美睫培训学校

Barossa and Light cricket

A ferocious spell by young Angaston speedster Ben Antonie saw him collect three of the last four South Gawler wickets to fall early on day two of a rain-shortened match.
苏州美甲美睫培训学校

RUNS: Angaston’s Shaun Woodards plays a leg glance on his way to a top score of 58 to help his side to a win over South Gawler.

The Lions added just 12 runs to its day one total before the Blues hit their way to 194 with Shaun Woodards (58), Scott Rathjen (30) and Ben Burgess (38) doing the bulk of the work.

Patrick White was the best of the Lions bowlers taking 4/31 before the Lions snuck in six overs of big hitting practice on their way to 2/50 with their captain Brodie Barker exploding for 28 not out.

After finishing day one on a solid 4/100, Kapunda tumbled to 8/142 by the end of their 58 overs as Gilbert Valley wrested the momentum from the Bombers.

Kym Vandeleur continued his hot form with a 45-run knock to pace the Bulls to 130 but it wasn’t enough to get them over the line.

A strong effort by Rob Johnson 5/54 (including the key wicket of Vandeleur) helped drag the Bombers to victory.

In A1 reserves, a telling 83-run innings by Richard Mattner carried Light Pass (5/180 to a win over Eudunda/Robertstown (9/169).

BEST: South Gawler’s Patrick White in action against Angaston. He finished with 4/38 but it wasn’t enough to grab a South win.

In A2, Angaston (6/183) held off Tanunda (125).

Jayden Antonie (40) and Matt Blenkiron (57 not out) set the Blues on course for victory last week before Blenkiron (3/52) and Ben Klemm (3/28) finished the job.

After restricting Nuriootpa to just 8/118 from 50 overs in A3, an even batting card saw Light Pass comfortably amass 135 thanks to Marty Gallasch (26), Steven Gallasch (32) and Karl Nitschke (28).

After being sent back to familiar territory after his cracking 154 not out a few weeks ago Andrew Nash, batting at nine chipped in with 28.

Gilbert Valley (5/206) outlasted Kapunda (176) despite Corey Ryan nailing 64 runs along with Danny Menzel (46) but yet another duck from Kym Jarman late in the innings cost the Bombers dearly.

A 50 from team captain Craig Hadden has certainly helped his very young Angaston side (141) outlast Gilbert Valley at Riverton in A4.

A grade

Freeling 6/110 (S S Carmichael 37, D J Miller 2/8) drew with Gawler Central.

Angaston 194 (S J Woodards 58, B S Burgess 38, S Rathjen 30; P G White 4/38) def South Gawler 122 (M J Trzeciak 30; B P Woodards 4/19, B Antonie 4/31) and 2/50 (B N Barker 28*).

Nuriootpa drew with Sandy Creek 8/93 ( T Jungfer 5/56, D S Doecke 3/36).

Gilbert Valley 130 (K Vandeleur 45; R Johnson 5/56, S Ryan 2/18) def by Kapunda 8/142 (M Johnson 39, C Reimann 28, R Johnson 28; J Connell 5/51, J Vater 2/35).

A1 Reserves

Lyndoch 8/262 (B R Tanti 103, B Williams 74; B Smith 4/67, R Giles 3/51) drew with Truro.

Light Pass 5/180 (R Mattner 83, W Gripton 41; C Reese 2/17) def Eudunda-Robertstown 9/169 (J R Mosey 56, B Biscan-Launer 37, M Wilksch 33,S R Nietschke 28; S Davies 4/20, B K Norman 3/34).

Tanunda 3/124 (J Justin 70*, B Grocke 29) drew with Mallala.

Greenock had the bye.

A2

Gawler Central drew with Freeling 7/82 (J Wright 37; J King 4/21).

South Gawler had the bye.

Sandy Creek 5/161 (R C Handtke 51, S Doolan 45, A J Wallwork 30, C Robinson 28; G B Swyghuizen 2/7, R Worrall 2/12) drew with Nuriootpa.

Angaston 6/183 (M J Blenkiron 57*, J Antonie 40, B J Klemm 31*; S Dunn 2/32) def Tanunda 125 (P Graetz 35, N G Justin 25; B J Klemm 3/28, M J Blenkiron 3/52, B Sibley 2/19).

A3

Gawler Central drew with Lyndoch 6/222 (C Kinlock 126, H Klose 48; K Nicholls 3/24, K P Norton 2/42).

Greenock had the bye.

Nuriootpa 8/118 (C W Dahms 32, S Moore 27; T Rowbottom 2/5) def by Light Pass 135 (S Gallasch 32, A Nash 28, K Nitschke 28, M Gallasch 26; R Haines 2/3, S Bell 2/19, H Loveridge 2/22, T Martin 2/31).

Kapunda 176 (C Ryan 64, D Menzel 46, T Sires 29; A Bruce 6/34) def by Gilbert Valley 5/206 (L Molineux 63, R J Schwartz 37, B Good 34*, J M Vater 32*; K Jarman 3/66, C Darke 2/23).

A4

Sandy Creek drew with Freeling.

Kapunda had the bye.

Mallala drew with Tanunda.

Gilbert Valley 108 (R McInerney 41; M J Lightburn 3/12, W Richardson 3/24) def by Angaston 141 (C Hadden 50; Z Hier 4/19, N R Bruce 4/33).

South Gawler drew with Lyndoch.

A5

Truro def by Greenock.

Tanunda 114 (J B Marshall 35; J Jaeger 4/16, M Smith 2/4, D Sutherland 2/30) def by Morgan

4/118 (T Purshe 51, J Jaeger 28*; C Collins 2/24).

Eudunda-Robertstown 50 (A Boucaut 4/14, L Bourne 3/13, D Sparks 2/7) def by Light Pass 5/52 (B Ellbourn 33*; P Kastelyn 3/23).

Under 16

Nuriootpa drew with Tanunda

4/148 (J Madden 79, C Hean 40).

Greenock/Angaston 4/161 (L Peel 41*, R Bourne 31, C Noack 25) drew with Lyndoch 1/15.

Gilbert Valley 79 (C Behn 37; R Robinson 3/10, J Hamilton 3/17, B Lane 2/0) def by Gawler Central 136 (C Slate 26, J Billing 26, J Hamilton 25; R Bruce 2/5, D Willmott 2/11, L H Reichelt 2/33).

South Gawler 7/136 (J A Connelly 40, J A Korber 36, B Judd Smith 25; D Grosser 2/10) drew with Kapunda/Eud/Rob.

Under 14

Lyndoch drew with Sandy Creek Gold 139 (J Riggs 34, J V Harrowfield 28; B Ramsey 3/20, M Prentice 2/8, E Lees 2/8, J J Longo 2/15).

Sandy Creek Green 4/219 (E Morrow 50*, T C Lane 29, A Goodman 27*) drew with Nuriootpa.

Gawler Central 9/101 drew with Greenock/Freeling.

Greenock drew with Gilbert Valley

171 (H McCabe 43, Z McCabe 32; M Harvey 2/12, J A Fowler 2/18).

Tanunda White 109 (N C Mills 37, R Westbrook 27; D Hunter 2/11, L Schutz 2/25) drew with Light Pass.

Angaston drew with Eudunda-Rob/Kapunda 83 (J Roesler 2/5, H Clarkson 2/8, J Clarkson 2/12).

Tanunda Black had a bye.

Under 12

Kapunda v Nuriootpa.

Eudunda-Robertstown 10/86 def by Light Pass 4/95 ( T Mosey 2/2).

Greenock v Sandy Creek Gold.

Angaston v Gilbert Valley Maroon.

Tanunda v Lyndoch.

Gilbert Valley Blue v South Gawler.

Mallala v Gawler Central.

This story Administrator ready to work first appeared on 苏州美甲美睫培训学校.

About